Marek Czarnecki artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Należy do elitarnych organizacji i towarzystw, skupiających wybitnych twórców z całego świata: The Master Photographer Association (UK), International Association of Panoramic Photographers (USA), British Instiitute of Professional Photography (UK), Federacja Europejskich Fotografów (Belgia). Znajduję się w czołówce 50 najlepszych na świecie profesjonalnych fotografów panoramistów (Lista TOP-50). Jest autorem wiele projektów artystycznych i albumów fotograficznych. W 2013 roku odbył się finał dużego projektu fotograficznego „Nasz bezpieczny świat", trwającego łącznie trzy lata. W 2015 roku finał kolejnego nowatorskiego projektu „Przestrzenie kujawsko-pomorskie 3D”. Wielomiesięczne działania przy tym projekcie Artysta zamyka pierwszą tego typu (w Polsce a może i na świecie) wystawą i albumem, gdzie są prezentowane stereoskopowe fotografie panoramiczne, które można oglądać zakładając przystosowane do tego celu okulary anaglifowe 3D. Dzięki temu odbiorca fotografii odnosi wrażenie „wchodzenia” w przestrzeń jaka jest prezentowana na poszczególnych fotografiach panoramicznych.

Laureat wielu prestiżowych nagród, w tym ośmiokrotnym zdobywcą prestiżowej nagrody - brytyjskiej statuetki OSKARA przyznawanej przez Master Photography Association w Wielkiej Brytanii, będącej wizytówką wszystkiego co najlepsze we współczesnej fotografii profesjonalnej.

Pasją artysty są panoramy, które tworzy analogowo i cyfrowo, stosując je zarówno w reklamie jak i we własnych działaniach artystycznych. W swoich pracach posługuje się różnorodnymi technikami: HDR-em, multiplikacją głębią ostrości, stereoskopią, fotografią w podczerwieni i stereoskopową 3D. Od lat uprawia fotografię industrialną, fotografując różnorodne formy architektury przemysłowej w Polsce, Niemczech, Rumunii i Rosji. Za panoramy industrialne zdobył wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach.

Tworzy limitowane kolekcje swoich prac, opatrzone Certyfikatem Digigraphie, który jest świadectwem i gwarancją najwyższych standardów w cyfrowej reprodukcji prac artystycznych, spełniającym oczekiwania muzeów, galerii i odbiorców limitowanych edycji. Fotografie artysty znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą m.in. w Japonii, Rosji, Rumuni, Niemczech, Francji i Emiratach Arabskich. Archiwum fotograficzne artysty to ponad 200.000 zdjęć z różnych zakątków Polski, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

W 2014 roku artysta uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Medalem Thorunium za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

Obecnie Marek Czarnecki pełni funkcję Prezesa Zarządu Okręgu Kujawsko – Pomorskiego ZPAF oraz V-ce Prezesa Zarządu Głównego ZPAF. Prowadzi seminaria autorskie w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim z zakresu fotografii artystycznej, panoramicznej i reklamowej.

Więcej o autorze na www.marekczarnecki.eu

All pictures on this site are copyrighted. Copying of any picture is not allowed. / Wszystkie zdjęcia na tej stronie są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie jakiegokolwiek obrazu nie jest dozwolone.
stat4u